Putovanje je jedina stvar koja nam istovremeno prazni džep i čini bogatijima. Planiranje putovanja nekada može biti komplicirano, pogotovo kada idemo negdje gdje nikada nismo bili. Kako nabaviti najjeftiniju kartu, pronaći smještaj, snaći se po nepoznatom gradu.. Sve su ovo stavke koje su nužne za opušten i bezbrižan odmor. Srećom, danas ima hrpa aplikacija koje će vam olakšati svaki dio putovanja, a mi smo pripremili top 5.
Skyscanner
Skyscanner je najbolja web stranica za rezervaciju karata. Ima sve, od letova do hotela i najma automobila. Najčešće su tamo najjeftinije karte, a i nudi vam najbolje opcije iz grada iz kojeg krećete. Kada treba uhvatiti let koji će odgovarati vašem budžetu, Skyscanner je aplikacija koja će vam to i omogućiti.
Airbnb
Airbnb je aplikacija za smještaj koja nas do sada nije niti jednom razočarala. Osim klasičnih stanova i kuća za odmor, na Airbnbu možete pronaći i neobične smještaje poput kućica na drvetu ili na rijeci pa i brodova. Ponuda je ogromna, a korisnička podrška odlična. Jednom prilikom smo stigli u Pariz, a vlasnik apartmana se nije javio i tako smo s koferima ostali na cesti. Uz pomoć korisničke podrške pronašli smo novi smještaj, a razliku u cijeni je pokrio Airbnb.
Google karte
Google karte su tu u svakoj prilici i kada nam je internet stalno dostupan nema nikakvih problema. No, ako idete u stranu državu i niste sigurni hoćete li imati pristup internetu, nabavite offline kartu grada u koji idete. Google karte pružit će vam upute za javni prijevoz, vožnju automobilom, vožnju biciklom i pješačenje. Definitivno olakšava snalaženje po gradu.
Couchsurfing
Couchsurfer je alternativa Airbnbu ili boravku u hotelu. Na Couchsurfingu mještani putnicima besplatno nude svoje slobodne sobe jer isto to koriste kada i sami putuju. Ako ste zainteresirani za druženje sa strancima koji će vam sigurno dati korisne savjete o gradu u kojem jeste, ovo je definitivno opcija za vas.
Google prevoditelj
Većina ljudi na popularnim odredištima govori engleski, ali možete se naći u situaciji da morate popričati s nekim na jeziku koji ne poznajete. Tada nastupa Google prevoditelj. Također, prevoditelj ima izvanmrežnu značajku za situacije u kojima nemate internet. Trenutno postoje 53 podržana jezika i s ovom aplikacijom možete imati dvosmjeran razgovor iako ne pričate isti jezik.
Tehnologija je tu da nam olakša život, pa zašto ne bi i putovanja.